Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Gawkowski: Nie będziemy zmieniać rządu złego na gorszy

dodano 2013-02-17 10:03 w kategorii: Kraj

Sekretarz Generalny SLD, Krzysztof Gawkowski był gościem Jacka Prusinowskiego w programie "Sedno sprawy" na antenie VOX FM. Wspólnie z innymi politykami podsumował on politycznie mijający tydzień. 

Spotkanie polityków rozpoczęło się od tematy wniosku o wotum zaufania dla rządu, który składa Prawo i Sprawiedliwość. Gawkowski bronił na początku konstytucyjnych możliwości złożenia takiego wniosku. Każda formacja ma prawo do jego złożenia. Mam jednak przekonanie, że PiS zakłada, iż wniosek ten nie znajdzie większości parlamentarnej. Polityk Sojuszu potwierdził też, że jego partia z chęcią spotka się z Glińskim, jednak celem będzie tylko merytoryczna rozmowa, a nie żadne wsparcie dla inicjatywy PiS. Nie będziemy przecież zmieniać rządu złego na jeszcze groszy - potwierdził intencje SLD Gawkowski. Szanuję Glińskiego, ale obawiam się mocno o jego zaplecze polityczne. Niestety wiem, że to nic innego jak event polityczny. Kaczyński idzie drogą Palikota, to bardziej gadżeciarastwo niż poważne działanie polityczne - dodał.   Sekretarz Generalny SLD stwierdził, że  PiS szykuje kandydata,  który byłby zastępcą Jarosława Kaczyńskiego na wybory prezydenckie. 
 
Gawkowski odniósł się też do działalności rządu i Platformy Obywatelskiej. Odnoszę wrażenie, że żyjemy w matrixie, a niemal wszystkie propozycje rządu się nie ziszczają. Chociażby sprawa in vitro. Już słyszymy zapowiedzi projektu, a tak naprawdę nie podpisaliśmy dyrektywy UE w tej sprawie i nie możemy realizować tego programu. Według Krzysztofa Gawkowskiego Tusk skupia się na porównywaniu się z innymi krajami. Niedawno premier mówił, że w Hiszpanii jest tak źle, a właśnie w mijającym tygodniu w tejże Hiszpanii parlament zaproponował zapomogo po 400 euro miesięcznie dla osób dotkniętych bezrobocie i skrajnym ubóstwem. To więcej niż płaca minimalna w Polsce - oburzał się sekretarz Sojuszu. 
 
Oczywiście nie obyło się bez tematów bezpośrednio dotyczących SLD. Lewica w Polsce jest tam, gdzie nie ma Janusza Palikota, a Janusz Palikot jest tam, gdzie są liberałowie - raz jeszcze powtórzył Gawkowski swoje hasło, odnosząc się tym samym do sprawy Wandy Nowickiej i słów które wypowiedział lider Ruchu Palikota. Palikot jest szkodnikiem, bo używa języka, który nie powinien mieć miejsca w polskiej polityce. Poruszono także temat spotkania Aleksandra Kwaśniewskiego i Leszka Millera. Dla Gawkowskiego konkluzja po spotkaniu jest jasna: Janusz Palikot jest przeszkodą dla rozwoju lewicy w Polsce. 


Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.